دیجیتالی دندان دار شوید !

دیجیتال ایمپلنت

صنعت دیجیتال در دندانپزشکی برای درمان بسیار کارآمد واقع شده است. دندان پزشکی دیجیتال به دلیل بهره گیری از تجهیزات پیشرفته سرعت، دقت و کیفیت بهتری نسبت به روش های سنتی دارد.

ایمپلنت دیجیتال یکی از روش های درمانی در دندانپزشکی دیجیتال است که به سرعت محبوبیت زیادی میان مردم پیدا کرده است. در این مقاله به ابعاد مختلف این فناوری جدید می پردازیم.

چیزی از ایمپلنت دیجیتال شنیده اید ؟

ایمپلنت دندان یک روش درمانی دائمی برای جایگزینی دندان های از دست رفته است که با دندان های طبیعی شما سازگاری دارد. به طور کلی به دلیل جنس تیتانیومی آن با  بدن انسان کاملا سازگار است.  اما یکی از معایب این روش درمانی احساس درد و ناراحتی بیماران بعد از انجام ایمپلنت است. ایمپلنت دیجیتال این مشکل را برای بیماران ساده کرده است. با توجه به نتایج به دست آمده در نظر سنجی ها از مراجعان میزان رضایت ایمپلنت دیجیتال حدودا دو برابر بیشتر از ایمپلنت سنتی بوده است. همچنین ایمپلنت های دندانی دیجیتال نیاز به مراقبت خاصی ندارند و تا پایان عمر فرد عملکرد خود را از دست نمی دهند.

کاشت ایمپلنت دیجیتال بسیار موفق و دقیق عمل کرده و جایگزین مناسبی برای روش سنتی آن است. در این روش درمانی از مدل سازی کامپیوتری سه بعدی برای بررسی شرایط استخوان فک بیمار و موقعیت قرار گیری رشته های عصبی آن ها استفاده می شود. در ادامه به تفصیل به مزایای ایمپلنت دیجیتال نسبت به روش ایمپلنت قدیمی می پردازیم.

سادگی روند کاشت ایمپلنت دیجیتال

ایمپلنت دیجیتال

در جراحی ایمپلنت دیجیتال پس از اینکه دندانپزشک عکس های اشعه ایکس بیمار را بررسی کرد ، نتایج مورد نظر را تشخیص می دهد و پایه ایمپلنت دیجیتال با استفاده از بی حسی موضعی بدون نیاز به هر گونه ماده بیهوشی در استخوان فک بیمار کاشته می شود. سپس یک سوراخ کوچک داخل استخوان فک فرد ایجاد می‌شود تا پایه ایمپلنت در آن کاشته شود. در ادامه ایمپلنت در آن سوراخ ایجاد شده پیچ می شود و در محل طراحی شده محکم می گردد.

در انتهای جراحی یک stop-cap برای پوشش دادن ایمپلنت روی آن قرار می گیرد. حدود ۱۰ روز برای ریکاوری زمان نیاز است.

از انتخاب ایمپلنت دیجیتال پشیمان نمی شوید

ایمپلنت

درد کمتر دردسر کمتر

همانطور که پیشتر اشاره شد ایمپلنت دیجیتال درد و ناراحتی کمتری برای بیمار به همراه دارد. علت درد کمتر ایمپلنت دیجیتال نسبت به ایمپلنت سنتی این است که این روش به منظور ایجاد کوچک ترین شکاف ممکن برای انجام ایمپلنت  طراحی شده است. به همین دلیل میزان خونریزی و همچنین درد پس از جراحی به میزان قابل توجهی کاهش پیدا می کند.

در این روش به دلیل کوچک بودن شکاف حتی نیاز به بخیه نیست و این امردرد و مدت زمان ریکاوری بیمار را تا حد زیادی کاهش می دهد. این در حالی است که در جراحی ایمپلنت به روش سنتی پزشک باید تمام لثه را ببرد تا به استخوان فک برسد. سپس باید محل قرار گیری رشته های عصبی را تعیین و شرایط استخوان را ارزیابی کند.

پزشک در زمان انجام جراحی یک راهنمای بسیار کامل و دقیق در اختیار دارد که با توجه به محل قرارگیری دندان های بیمار تحت درمان می باشد که او را هدایت می کند. با استفاده از آن دندانپزشک قادر خواهد بود که عمل جراحی شما را با کمترین میزان آسیب به اعصاب اطراف یا دندانهای دیگر پیش ببرد.

سرعت بالاتر جراحی

ایمپلنت دیجیتال با سرعت بالاتری نسبت با جراحی سنتی آن انجام می پذیرد. به همان نسبت نیز بیمار به مدت زمان کمتری برای مراقبت پس از درمان نیاز دارد. روند پر سرعت این جراحی از مزایای قابل توجه مراجعان است و از نگرانی های ایجاد شده که حین جراحی های طولانی برای بیمار به وجود می آید خبری نیست.

ایمپلنت دندان دیجیتال در قسمت پیچ خود دارای مواد مخصوصی مثل کلسیم فسفات اسپری شده هست که به روند جوش خوردن استخوان فک بیمار کمک می کند و به آن را سرعت می بخشد.

طراحی ایمپلنت بر اساس دندان های خود شما

از بزرگ ترین مزایای کاشت ایمپلنت دیجیتال طراحی بر مبنای اثر دندان خود بیمار است. طراحی ایمپلنت دیجیتال  توسط کامپیوتر می تواند برای موارد و نمونه های بسیار پیچیده نیز طوری عمل کند که نتیجه نهایی کاملا شبیه به دندان های اصلی بیمار باشد. با این روش لبخند بی نقص و زیبای خود را بازیابی خواهید کرد.

از دیگر مزایای طراحی با کامپیوتر این است که داده های ورودی به کامپیوتر برمبنای جای دندان بیمار است. هنگامی که جای خالی دندان از بیمار گرفته میشود این اطلاعات به کامپیوتر داده شده و سیستم مدل های مختلفی از دندان تکی یا چند دندان کنار هم به چه شکلی قرار می گیرند را نمایش می دهد. این تصاویر کمک به سزایی به دندانپزشک معالج جهت قرار دهی مناسب ایمپلنت می کند.

مزایای دیگر ایمپلنت دیجیتال در یک نگاه

  • امکان کاشت چند پایه ایمپلنت تنها در یک جلسه
  • ظاهری کاملا طبیعی زیبا
  • نتیجه طولانی مدت تر
  • عدم نیاز به چسب یا هر گونه ماده اضافه هنگام کاشت ایمپلنت
  • جلوگیری از تحلیل لثه و تحلیل استخوان
  • این روش قابلیت پیش‌بینی نتایج دارد
  • بهبود دقت در مقایسه با روش‌های قدیمی