خبر داری با تکنولوژی چجوری میشه خندید؟

دندانپزشکی زیبایی دیجیتال تاثیر خیلی زیادی بر روند بهبود درمان بیماران و همینطور بر ظاهر روزمره افراد عادی دارد.به خاطر بازدهی بالا و صرفه جویی در وقت باعث گسترش درمان می شود.این تکنولوژی ابزار قدرتمندی است که به کمک آن ظاهر و احساس بهتری به بیماران ارائه می گردد.

دندانپزشکی دیجیتال امروزه بسیار مورد توجه متخصصین دندانپزشکی قرار گرفته است. از میان فناوری های دیجیتالی که در دسترس دندانپزشکان قرار گرفته است، می توان به موارد زیر اشاره کرد.

 • رادیولوژی دیجیتال
 • نمایش دیجیتال مشکلات دهان و دندان به مراجعه کننده
 • ترمیم با استفاده از سیستم cad/cam
 • راهنمای جراحی مبتنی بر تکنولوژی دیجیتال
 • قالب گیری و اسکن دیجیتال

دندانپزشکی دیجیتال  مربوط به وسایل یا دستگاه هایی است که به کمک کامپیوتر هدایت می شود. هر کدام از بخش های دندانپزشکی دیجیتال مزایای مربوط به خود را دارد، با این حال برخی مزایا ممکن است با افزایش هزینه یا حساسیت های مختلف کاهش یابند.برای اینکه دندانپزشکی دیجیتال مورد پذیرش عموم مردم قرار بگیرد باید ویژگی های زیر را داشته باشند:

 • باعث بهبود هزینه و زمان درمان شوند
 • باعث بهبود دقت در مقابل روش های پیشین درمانی شوند
 • بتوانند نتایج را پیش بینی کنند

 

طراحی لبخند دیجیتال

برخی تکنولوژی های معرفی شده ممکن است یک یا چند مورد از این ویژگی ها را نداشته باشند، به همین دلیل شانس کمتری برای موفقیت و ورود به حوزه درمان دارند.

به گفته دانشمندان وقتی از جایگزینی دندان های از دست رفته و روکش های زیبایی دندان صحبت می کنیم، دندانپزشکی دیجیتال می تواند آینده دندانپزشکی را تحت تاثیر قرار دهد. همچنین می تواند در کشور هایی با درمان ضعیف دندانپزشکی، خدمات را بهبود ببخشد، زیرا میزان زمان را به شدت کاهش می دهد و برای تکنسین های دندانی که زمان زیادی برای پروسه قالب گیری تا ساخت روکش سپری می کنند بسیار مناسب می باشد و به شدت در وقت صرفه جویی می شود.

با طراحی لبخند ،لبخندتو بساز!

اصلاح طرح لبخند یا طراحی لبخند به نمایش گذاشتن دندان‌ها و لثه‌ها در وضعیت مناسب گفته می‌شود که با جذابیت خاصی روی چهره‌ی فرد کاندید جلوه نمایی می‌کند و او را زیباتر نشان می‌دهد. این فرآیند بهبود لبخند و داشتن لبخند زیبا است که توسط دندانپزشک زیبایی از طریق یک یا چند روش زیبایی دندان انجام می‌شود. این روش‌های زیبایی عبارتند از:

 • لمینیت دندان یا لامینت
 • ونیر یا کامپوزیت ونیر
 • باندینگ دندان
 • کاشت دندان
 • سفید کردن دندان یا بلیچینگ
 • روکش گذاری با روکش های فول و تمام سرامیک دندان‌
 • اصلاح لبخند لثه‌ای و غیره

با این روش ها رنگ، شکل، فرم، موقعیت و سایر موارد در دندان ها اصلاح می شود و لبخندی زیبا و جذاب به فرد هدیه می‌شود.

دندانپزشکی دیجیتال

نکته قابل توجه در اصلاح طراحی لبخند این است که، این درمان تنها برای افرادی که دارای دندان‌های نامرتب یا خراب و شکسته، و یا بد رنگ هستند، انجام نمی شود حتی برای کسانی که دندان های خوب و سالم دارند نیز گاهی با تغییراتی کوچک در فرم و یا سفید کردن دندان ها می‌توان تغییر مثبت  و چشمگیری را در ظاهر شخص ایجاد نمود.

هالیوودی، مثل برد پیت!

در فضای پزشکی امروز، زیبایی به صورت هر چیزی تعریف می‌شود که می‌توان بدون ایجاد هیچ گونه آسیبی اضافه یا حذف شود. لبخند ‌هالیوودی نام تجاری ای است که اکنون به نوعی بازسازی دندان پزشکی کامل گفته می‌شود که به تغییر زیبایی لبخند افراد می‌پردازد و اکنون به یکی از محبوب ترین درمان‌های موجود تبدیل شده است. این روش دندان‌ها را به رنگ سفید طبیعی فوق العاده جذابی در می‌آورد، همچنین جلوه کاملا جذاب ظاهری برای چینش دندان‌ها ایجاد می‌کند.

روکش لبخند

روکش‌های لبخند هالیوودی

روکش به لایه ای باریک از جنس چینی گفته می‌شود که بر روی سطح دندان‌های واقعی فرد قرار می‌گیرد. استفاده از روکش برای بهبود زیبایی دندان یا محافظت از سطح آسیب دیده آن صورت می‌گیرد. روکش‌ها مهم ترین بخش دندان‌های ‌هالیوودی محسوب می‌شوند.

دندان ‌هالیوودی باید اندازه، شکل و موقعیت دندان‌های فرد را به ایده آل ترین شکل ممکن تنظیم کند. گاهی اوقات برای تنظیم حاشیه‌های لثه و تنظیم آنها به یک متخصص لثه نیاز است تا بدین ترتیب شکل ایده آلی برای لبخند فرد ایجاد شود. فرد می‌تواند رنگ روکش مورد نظر خود را مشخص کند، در این میان به طور معمول رنگ‌های لبخند فوق العاده سفید، رنگ معمولی دندان یا یک لایه روشن تر معمول هستند.

روکش‌ها معمولا ظریف هستند و افراد پس از استفاده از آنها باید مراقبت بیشتری به خرج دهند تا از شکستن دندان‌ها جلوگیری کنند. اگر فرد با جسم سختی برخورد داشته باشد یا سقوط کند این روکش‌ها ممکن است خرد شوند.

بعضی افراد دندان‌هایی تغییر رنگ داده یا شکسته دارند که ظاهر خوبی ندارند و بنابراین برای این افراد استفاده از روکش‌ها پیشنهاد می‌شوند تا بدین ترتیب ظاهر، شکل و رنگ دندان‌های آنها برای ایجاد لبخندی ایده آل بهبود پیدا کند.