کانال ریشه و نگرانی‌ها

کانالهای ریشه

آیا شما از انجام کانال ریشه می ترسید؟ اگر نمی‌دانید باید انتظار چه چیزی را داشته باشید، ممکن است برایتان ترسناک باشد که روت‌کانال داشته باشید. ما قصد داریم به برخی از سوالات متداول در این باره پاسخ دهیم.

آیا ممکن است روت کانال باعث ایجاد بیماری شود؟

یک سوال رایج که در حال حاضر در فضای مجازی مطرح می‌شود این است که آیا روت‌کانال می تواند مشکلات دیگری را  برای بیمار ایجاد کند یا خیر. ما بیماران را تشویق می کنیم که از وب سایت آکادمی اندودنتیست های آمریکا بازدید کنند و مقاله منتشر شده در این باره را بخوانند. این مقاله شامل صدها منبع است که هیچ کدام از آن‌ها به سوال مطرح شده پاسخ بله نمی‌دهند. عفونت دندانی یک عفونت موضعی است که اگر درمان نشود، می تواند منجر به یک مشکل در کل سیستم شود. از آنجا که مواد مورد استفاده ما بی‌اثر هستند، هیچ دلیلی برای نگرانی راجع به عفونت نیست.

آیا ممکن است روت کانال باعث ایجاد بیماری شود

آیا کسانی که دندان پر شده دارند می‌توانند کانال ریشه انجام دهند؟

اگر دندان خود را پر کردید و یا عفونت سینوسی دارید مراجعه به دندانپزشک می‌تواند مفید باشد. ما معمولا می توانیم در این شرایط کار را انجام دهیم. اگر شما واقعا مشکل زمانی دارید و در مورد طولانی شدن مدت زمانی که باید دراز بکشید تا ما درمانتان را انجام دهیم نگران هستید، نگران نباشید، ما مجددا زمان‌ بندی می‌کنیم. توصیه می‌کنیم اگر دندان درد داشتید بلافاصله با دندانپزشک خود صحبت کنید. درمان احتمالی را به علت داشتن مشغله به تعویق نیندازید.

آیا نیاز است پس از درمان مراقبت‌های خاصی را انجام دهید؟

 

بسیاری از بیماران که به وسیله‌ دندانپزشکانی به ما ارجاع داده شده‌اند که معمولا پس از انجام روت کانال، یک سری از انواع درمان‌های ترمیمی را توصیه می کنند. اگر دندان آسیا بزرگی با پرهای بزرگ و یا پوسیدگی قابل توجهی باشد، توصیه های مکرری برای پوشش دندان با تاج و یا کلاه برای محافظت از آن وجود دارد. اما برای دندان های جلو، ممکن است بتوانیم درمانی ارائه دهیم که نیاز به ترمیم نداشته باشد.

پس از درمان ریشه کانال برای دندان چه اتفاقی می‌افتد؟

مردم می‌ترسند که دندان‌شان پس از یک روت کانال شکننده شود، اما این اتفاق نخواهد افتاد. دندان شما بعد از این درمان، سالم‌تر خواهد بود. شما مطب دکتر را بعد از پر کردن موقت  ترک می‌کنید و مجددا برای تاج گذاری یا دیگر روش‌های بازسازی دائمی باز خواهید گشت. جهت مشاوره و درمان همین امروز با ما تماس بگیرید.

 

منبع  : https://www.precisionendodonticswny.com/root-canal-worries/